ВО КИЧЕВО СО НОЖ НАПАДНАТ МЛАД МАКЕДОНЕЦ

//

Утринава (5ти Август) околу 2 часот пред пекарата Наси во Кичево, нападнат е 19 годишниот Кичевчанец Б.М. член на навивачката група Чкембари, од страна на 6  напаѓачи. Како причина за нападот се наведува дека лицето Б.М. носел маица со национални македонски симболи.

Претходна статија

ВМРО ДПМНЕ : СО ПРОМЕНА НА ИМЕТО, ИДЕНТИТЕТОТ И ЈАЗИКОТ, НЕМА ДА СЕ РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО КОРУПЦИЈАТА

Следна статија

ВМРО ДПМНЕ : ЗАЕВ ГИ ЛАЖЕ ГРАЃАНИТЕ

Најново од Вести