Во САД се шири опасен вирус

//

Илјадници луѓе се изложени на опасност од хепатит А во американската држава Јута, каде тој вирус се шири, откако во Сан Диего изби епидемија во големи размери. Здравствени работници соопштија дека се заразени работници го пренеле вирусот на потрошувачи во два ресторани и една продавница во областа Солт Лејк Сити. Во Јута досега се потврдени 152 случаи на заболени, а нема податоци за евентуални смртни случаи… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Али Ахмети заминува од лидерската позиција во ДУИ?

Следна статија

Израел одобри изградбата на над 1.100 нови домови за доселеници на Западниот Брег

Најново од Вести