Израел одобри изградбата на над 1.100 нови домови за доселеници на Западниот Брег

//

Израел одобри планови за изградба на повеќе од 1.100 нови домови за доселеници на Западниот Брег – палестинска територија, окупирана од израелската армија. Ова денеска го соопшти организацијата „Мир сега”, која се бори против колонизацијата… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Во САД се шири опасен вирус

Следна статија

Атрактивен и динамичен јануари во институциите од културата низ цела Македонија

Најново од Вести