|

Во Украина пристигна 10-та пратка американска муниција

Уште една пратка муниција од Соединетите Американски Држави пристигна во Украина со авион, соопшти денеска украинскиот министер за одбрана, Алексеј Резников.

Министерот за одбрана на „Твитер“ напиша дека ова е десетта пратка, пренесува ТАС С.

Пристигнаа уште 80 тони муниција за украинските вооружени сили“, прецизира Резников.

Извор: Темите

Слични Објави