ВО ЖИВО: Се намалува ДДВ и акцизата за горивата, но и ДДВ на основните продукти

/

Прес-конференција на премиерот Димитар Ковачевски на која присуствуваат и вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, министерот за финансии Фатмир Бесими, министерот за економија Крешник Бектеши, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска.Претходна статија

Нови 292 заразени со Ковид 19, опаѓа бројот на активни случаи

Следна статија

Дизелот треба да поевтини за 10, а бензинот за 11,5 денари, Владата ги намали акзиците и ДДВ-то

Најново од Вести