ВОЗРАСНА ЖЕНА ОД БУГАРИЈА ЈА ДОНИРАШЕ СВОЈАТА ПЕНЗИЈА НА ЛОКАЛНАТА БОЛНИЦА

//

Жена на 80 години од село Печеница, близо град Исперих во Бугарија, ја донираше целата своја пензија за месец март во висина од 250 лева (околу 175 евра) на локалната болница.

Баба Надие Мехмед одлучила да го направи овој гест, бидејќи докторите од болницата во Исперих се грижеле многу добро за неа и таа сакала на некој начин да им ја покаже својата благодарност.Повеќе за овој прекрасен гест погледнете во видеото на следниот линк (видео).

Претходна статија

52 ГОДИШЕН МАЖ E ПРВ ПОЛИЦАЕЦ КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19

Следна статија

ДАНСКА ЈА ПОЧНА ПРВАТА ФАЗА ЗА НАПУШТАЊЕ НА КАРАНТИНОТ

Најново од Вести