Времето денес: Облачно со слаб дожд

//

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаб локален дожд во утринските часови, а на планините со слаб снег. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер.

Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од осум до 16 степени.



Во Скопје слично време, во утринските часови со услови за слаби врнежи од дожд, а ќе дува и слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе достигне до 13 степени.

Претходна статија

А да го вратиме султанот?!

Следна статија

Дебата за задачите на Македонија пред зачленувањето во НАТО

Најново од Вести