ЗА 24 ЧАСА ВО МАКЕДОНИЈА КАЗНЕТИ 412 ГРАЃАНИ ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКА НА ЛИЦЕ

Вкупно 412 прекршоци за неносење заштита на лице се изречени изминатите 24 часа на територијата на Република Северна Македонија, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи (МВР).

loading...

МВР и денеска апелира да се почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, за справување со КОВИД-19. Казната за непочитување на оваа задолжителна мерка изнесува 20 евра.


loading...