Заев и Јанев ги започнаа разговорите со средба лице в лице

Започна средбата на бугарскиот премиер Стефан Јанев со премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев.

– По разговорот лице в лице меѓу Јанев и Заев ќе се одржи средба во проширен состав меѓу делегациите на двете земји.

Ја започнавме средбата со премиерот на Бугарија, Стефан Јанев. Денес работиме на зајакнување на довербата и преку искрен пристап целиме да постигнеме исчекор напред кон решение, објави премиерот Зоран Заев на Твитер.Претходна статија

Вчера се вакцинирани 4 299 граѓани

Следна статија

(Видео) Изјава на премиерот Заев и премиерот на Р. Бугарија Јанев после заедничката средба

Најново од Вести