ЗАЕВ ВО „САМО ИНТЕРВЈУ“: ИМАМЕ КАПАЦИТЕТ ДА ЈА НАДМИНЕМЕ ОВАА КРИЗА

/

Македонија има капацитет и ресурси да ја надмине здравствената, но и економската криза што ја наметна коронавирусот, оцени претседателот на СДСМ Зоран Заев, на денешното гостување на емисијата „Само интервју“ на ТВ Канал 5

„Можеме да издржиме и ќе издржиме. Не е исто да сте Словенија, Германија, но имаме наши ресурси и капацитет кои ги управуваме и ќе издржиме“, порача Заев.

Тој нагласи дека е важно граѓаните да ги почитуваат препораките и институциите и добро е што граѓаните во поголем дел ги почитуваат овие препораки.Претходна статија

НОВ САЈТ ЗА СИТЕ НАЈНОВИ И ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА КОВИД-19

Следна статија

ПОВЕЌЕ ОД 400 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ВО ЊУЈОРК ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА

Најново од Вести