ЗАХАРИЕВА: ЛУЃЕТО НА УМЕТНОСТА НИ ДАВААТ ПРИМЕР НА НАС ПОЛИТИЧАРИТЕ ШТО ТРЕБА ДА ПРАВИМЕ

//

Многу се радувам што денеска сум овде. Им се висхитувам на организаторите што го организираат овој фестивал бидејќи луѓето на уметноста ни даваат пример на нас политичарите што треба да правиме. Јас сум убедена дека фестивалот (One Love) ќе стане долгогодишна традиција и нашето министерство ќе продолѓи да го помага, изјави министерката за надворешни работи, Екатерина Захариева во своето обраќање до медиумите по откривањето на заедничкиот македонско- бугарски проект One Love Tour. Претходна статија

УТРЕ ВО ПРЕСПА ЌЕ СЕ ПОТПИШУВА ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО

Следна статија

ЗАХАРИЕВА: УБЕДЕНА СУМ ДЕКА ПОСЛЕ ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО МАКЕДОНИЈА НА 26 ЈУНИ ЌЕ ДОБИЕ ЗЕЛЕНО СВЕТЛО ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

Најново од Вести