Запален плакат со фотографиите на пратениците од мнозинството со натпис „Предавници“

//

Демонстрантите кои денеска петти ден протестираат во Скопје против францускиот предлог за решавање на проблемот со Бугарија поставија плакат со фотографии на пратениците од мнозинството со натпис „Предавници“.

Плакатот беше поставен на металните барикади пред парламентот и беше запален.Претходна статија

Мицкоски објави фотографија со порака: Ова е човекот кој што требаше да ме убие вечерва

Следна статија

Ова е напаѓачот кај Скендербег што пукаше со пиштол кон демонстрантите

Најново од Вести