Ова е напаѓачот кај Скендербег што пукаше со пиштол кон демонстрантите

/

Протестите прераснаа во пресметка меѓу демонстрантите и група граѓани од албанска националност кај Мавровка.

При размената на камења од двете страни, се слушна и истрел од оружје, а при пукањето лицето беше фотографирано.

Претходна статија

Запален плакат со фотографиите на пратениците од мнозинството со натпис „Предавници“

Следна статија

Приведено лицето што пукаше кон демонстрантите кај „Мавровка“

Најново од Вести