| |

ЗАПЛЕНЕТО ОРУЖЈЕ И ДРОГА ВО БИТОЛСКО, ДВАЈЦА ПРИВЕДЕНИ

Лицата се лишени од слобода и по документирање на случајот против нив ќе следува соодветна кривична пријава.

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола денеска, по претходно добиена судска наредба, извршија претрес во дом кај У.К. (34) во с. Граешница, битолско и Ш.К. (29) во с. Граешница, битолско, сооштија од МВР.

– При претресoт пронајдени и одземени се автоматска пушка, ловна пушка, сигнален пиштол, воздушна пушка, 60 куршуми за автоматска пушка, девет патрони за ловна пушка, марихуана, 566 семки канабис, како и други предмети, информираа од МВР.

Лицата се лишени од слобода и по документирање на случајот против нив ќе следува соодветна кривична пријава.

Слични Објави