Зеленски не знае за руски мировен предлог, Кремљ тврди дека испратиле таков документ на 15 април

/

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека не знае дека постои документ ниту видел документ во врска со мировни преговори што Кремљ вели дека го испратиле во Украина.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков изјави дека на 15 април до украинските власти бил испратен нацрт мировен договор, но дека се уште не добиле одговор.
– Топката е во нивно поле, Русија сега чека на одговор, изјави Песков.

Извор: zoom.mk

Претходна статија

Град Скопје вонсудски ќе ги решава случаите на каснување од бездомни кучиња

Следна статија

Алијанса за Албанците: Сопствениците на игрите на среќа имаат приходи над 1 милијарда евра годишно

Најново од Вести