|

Земјотрес во Албанија, почувствуван во Дебар и околината

Земјотрес синоќа во 23 часот и 37 минути ја погоди Албанија.

Потресот бил со рихтерова магнитуда од 3,2 степени, на 127 километри југозападно од Скопје.

Според податоците на Сеизмолошката опсерваторија, бил почувствуван во југозападниот дел од Македонија, во Дебар и околината.

Слични Објави