| |

ЖЕНА И МЛАДО МОМЧЕ УАПСЕНИ ПОРАДИ ДРОГА

15 минути по полноќ, полициски службеници од СВР Скопје на кеј „Димитар Влахов“ ја лишиле од слобода Ј.З.(42) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена марихуана.

„Вчера во 21.05 часот, полициски службеници на ул.„Топанска“ го лишиле од слобода А.Б.(26) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја“, информираат од МВР.Слични Објави