ЖЕНА НА 24 ГОДИНИ ОД СТУДЕНИЧАНИ ПОЧИНАЛА СИНОЌА ВО ГИНЕКОЛОГИЈАТА ВО ЧАИР

//

Дваесет и четиригодишна жена од скопско Студеничани синоќа  во 21.30 часот била донесена во бессознание во Гинекологија „Мајка Тереза“ – Чаир, пренесува Фокус.

Според пријавеното, бил направен обид за реанимација, но во 23 часот била констатирана смрт кај А.Р.. По консултација со Јавен обвинител, телото било предадено во Институтот за судска медицина на обдукција.

Претходна статија

ОТВОРЕНА Е ПРЕДИСТРАГА ЗА СЛУЧАЈОТ „ФРИЗЕРНИЦА“

Следна статија

СО БЛАГОДАРНОСТ ДО ЗАЕВ И ШЕКЕРИНСКА ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ПОЛИТИКАТА

Најново од Вести