28 ЛИЦА ЈА ПРЕКРШИЛЕ ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ

//

28 лица не ја почитувале забраната за движење во периодот од 20 часот на 12.4.2021 до 5 часот на 13.4.2021, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од таму додаваат дека во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата за мерката за носење лична заштита на лицто регистрирани биле 431 прекршок.Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел спречување ширење на Ковид-19.

Претходна статија

ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ДОСЕГА ПРИМИЛЕ НАД 26 000 ГРАЃАНИ, РАСТЕ ИНТЕРЕСОТ ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ

Следна статија

НОВА СТУДИЈА: БРИТАНСКИОТ ВИД КОРОНАВИРУС НЕ ПРЕДИЗВИКУВА ПОТЕШКА ФОРМА НА КОВИД-19

Најново од Вести