609 нови случаи, 22 починати лица и 347 оздравени

/

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Во последните 24 часа се направени 6.542 тестирања, а регистрирани се 609 нови случаи на КОВИД-19. Регистрирани сe 347 оздравени пациенти. Во последните 24 часа, пријавени се 22 починати лица. Ббројот на активни случаи изнесува 13.406.Претходна статија

Димовски: Воопшто немаше оставка од Филипче, да беше така ќе беше до Собранието, не до Заев

Следна статија

Утре претежно облачно, на некои места со дожд

Најново од Вести