ПРИВЕДЕН ВОЗАЧ НА КАМИОН СО 2,44 АЛКОХОЛ

/

Вечерва (02.12.2020) околу 17:45 часот полициски службеници од мобилната сообраќајна единица на МВР на патот Прилеп-Кавадарци го приведоа Е.В.Б (49) од Русија, кој управувал товарно моторно возило “волво” со руски регистерски таблички под дејство на алкохол. Приведениот по брза постапка ќе биде изведен пред надлежен судија, јавуваат од МВР.

Претходна статија

ВЛАДИЦИТЕ НА МПЦ-ОА ТИМОТЕЈ, АГАТАНГЕЛ И ПАРТЕНИЈ СО НАЈГОЛЕМА ДОВЕРБА МЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ

Следна статија

ЦВЕТАНОВ: КАКО ЌЕ РЕАГИРААТ СЛЕДБЕНИЦИТЕ НА МИЦКО АКО ИЗЛЕЗАТ ДОКАЗИ ДЕКА ИЗДАЛ ДРЖАВНА ТАЈНА НА БУГАРСКИ РАЗУЗНАВАЧ

Најново од Вести