АГЕНТИ НА ФБИ ДРЖАТ ДЕСЕТИНА ЦРНОГОРЦИ НА БРОД СО 16 ТОНИ КОКАИН

//

Агенти на американското Федерално истражно биро (ФБИ) го ограничиле движењето на десет црногорски граѓани што се наоѓаат на брод во Филаделфија, на кој се запленети 16 тони кокаин.

Црногорските медиуми јавуваат дека ФБИ во овој момент не ги товари за шверц на 16-те тони кокаин, но тие се испрашувани во рамките на истрагата и од нив се земени ДНК-примероци, а нивниот статус ќе биде познат по вештачењето на дрогата.Претходна статија

ЈАНКУЛОСКА НЕ ОДИ ВО ЗАТВОР, ВРХОВЕН Ѝ ГО ПРИФАТИ БАРАЊЕТО ЗА ОДЛАГАЊЕ

Следна статија

БЕКТЕШИ: МАКЕДОНИЈА Е АТРАКТИВНА ДЕСТИНАЦИЈА СО ГОЛЕМИ ИНВЕСТИЦИСКИ МОЖНОСТИ

Најново од Вести