АХМЕТИ И ЗАЕВ ГО ОСТАВИЈА ЗИБЕРИ БЕЗ ЗБОРОВИ

//

Насер Зибери, кандидатот за прв Албанец премиер на ДУИ вели дека нема коментар за договорот за идната владата меѓу ДУИ и СДСМ.

„Немам коментар“, кратко одговори Зибери пишува весникот Лајм.Потсетуваме дека вчера, лидерите на СДСМ и ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети соопштија дека имаат договор за влада во која премиер ќе биде Зоран Заев до последните 100 дена од мандатот а потоа ДУИ ќе предложи премиер за до организирање на новите избори.

Претходна статија

АПАСИЕВ ДО ЧЛЕНСТВОТО НА ЛЕВИЦА: НЕ ПАЃАЈТЕ СО ДУХОТ ВО МАРТ-АПРИЛ ЌЕ НИ ДОЈДАТ ПАРИ ОД ДРЖАВАТА

Следна статија

ТЕТОВА СОТ: ГРУБИ ПРВ ВИЦЕПРЕМИЕР А ОСМАНИ ПРВ ДИПЛОМАТ

Најново од Вести