Ајатолахот Али Хаменеи: Непријателите ги предизвикаа протестите во Иран

/

Иранскиот врховен лидер, ајтолахот Али Хаменеи, ги обвинил вчера непријателите на Иран дека сакаат да ја загрозат власта, по шест дена демонстрации во таа земја, каде настрадале 21 лице и неколку стотина луѓе биле приведени. Хаменеи навел дека “непријателите на Иран, кои се обединети, ги користат сите средства, пари и оружје, како и своите служби за безбедност, за да им создадат пробеми на иранските власти”… (Прочитајте го целиот напис овде) Претходна статија

ПЛО: Правата на Палестинците не се на продажба

Следна статија

Бутарис: Прашањето за името излезе од колосек поради глупостите на политичарите

Најново од Вести