Palestinians demonstrating in front of the Palestine Liberation Organization (PLO) offices in the West Bank city of Ramallah, on July 15, 2013, as they protest against secret meetings between officials from the PLO and Israel. Photo by Issam Rimawi

ПЛО: Правата на Палестинците не се на продажба

//

Палестинската ослободителна организација (ПЛО) соопшти дека „правата на Палестинците не се на продоажба“, реагирајќи ги заканите на американскиот претседател Доналд Трамп за прекин на финансиската помош, доколку одбијат продолжување на мировните преговори со Израел… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Државни патишта по скратена постапка вработува 93 инкасанти за патарините

Следна статија

Ајатолахот Али Хаменеи: Непријателите ги предизвикаа протестите во Иран

Најново од Вести