АЈДЕ РЕД СЕ РЕДАТ ОБВИНИТЕЛИ ОД СЈО НА СОСЛУШУВАЊЕ ВО ЈО

/

И обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, добил покана во текот на утрешниот ден да се појави во просториите на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и да сведочи за случајот „Рекет“, дознава „Фокус“ од доброупатени извори.

Вчера во обвинителството сведочеше обвинителката Лиле Стефанова, а во понеделникот свој исказ даде и обвинителката Елизабета Јосифовска.

Рустеми е обвинителот кој ја води истрагата за случајот „Поштенска банка“, а обвинителката Стефанова за случајот „Империја“.Претходна статија

СУГАРЕСКИ: ВО МОМЕНТОВ СЕ РАБОТИ НА ПРЕКУ 550 КИЛОМЕТРИ ПАТНА МРЕЖА НИЗ ДРЖАВАТА

Следна статија

УБИЕНОТО МОМЧЕ ВО НОВО ЛИСИЧЕ БИЛО КОШАРКАР НА МЗТ СКОПЈЕ

Најново од Вести