АКЦИЈА НА МВР ВО ВИЗБЕГОВО: ЗАПЛЕНЕТИ ОКОЛУ 50 КИЛОГРАМИ МАРИХУАНА

Синоќа била организирана акција на полицијата и единицата за брзи интервенции во скопско Визбегово. Неофицијално, се апселе членови на банда, шверцери на кокаин, односно се работи за околу 50 килограми марихуана која била откриена во автомобил.

loading...

На терен, биле ангажирани и припадници на единицата за специјални намени „Тигар”. Марихуаната веќе е запленета, а лицата се приведени.


loading...

МВР повеќе детали за случајот ќе открие во текот на утрешниот ден.