АКО ЗАТРЕБА ТАЛАТ ЌЕ ИМ ГО ПРЕКИНЕ ОДМОРОТ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ПОРАДИ СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

//

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, не сака да коментира шпекулации околу евентуалната вмешаност на пратеници во случајот „Рекет“ кој го отвори Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, јавува Плусинфо.

Сепак, тој вели и да дојде до такво нешто и да има барање за одземање на имунитет, тоа што пратениците ќе бидат на одмор во август не значи дека нема да се состанат да расправаат за тоа.Претходна статија

(ВИДЕО) ЗАЕВ: БПЦ ХРАБРО ПОМОГНА ВО БОРБАТА ЗА АВТОКЕФАЛНОСТ НА МПЦ-ОА

Следна статија

БРНС ДО ЏАФЕРИ: РЕШЕНИЕ ЗА СЈО ДО СЕПТЕМВРИ И ЈАСЕН ЕПИЛОГ НА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

Најново од Вести