АЛБАНЕЦ БАРАН ОД ИНТЕРПОЛ УАПСЕН ПРИ ОБИД ЗА ВЛЕЗ ОД КОСОВО ВО МАКЕДОНИЈА

Албански државјанин, по кого имало распишано потерница од Интерпол е приведен на граничниот премин Блаце при обид да влезе во земјава.

loading...

Како што соопшти МВР, станува збор за 33-годишниот Г.А. од Република Албанија кој бил приведен синоќа во 21,40 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“.

Приведениот е предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.


loading...