АЛИ АХМЕТИ ЗА КАТИЦА ЈАНЕВА: АЛЧНОСТА ЈА УНИШТИ

//

„Алчноста го уништува човекот“, рече лидерот на ДУИ, Али Ахмети, коментирајќи го скандалот „Рекет“ што ја одведе во притвор специјалната обвинителка Катица Јанева. Но, лидерот не смета дека некој кој стои зад скандалот го планирал случајот.

Нашиот народ има израз, извонредна филозофија, алчноста уништува сè. Мислам дека и тука е алчноста , според моја проценка, не станува збор за никакво сценарио, рече Ахмети јавува репортерот на ТВ21.

Претходна статија

КРАДЕЦОТ ВИКА, ДРЖЕТЕ ГО КРАДЕЦОТ!

Следна статија

ВЕТИНГОТ НЕ ВАЖИ ЗА ДУИ- ВО ДЕБАР НАЗНАЧЕН ДИРЕКТОР НА УЧИЛИШТЕ ОСУДЕН ЗА ТРГОВИЈА СО ДРОГА

Најново од Вести