АРСИМ ЗЕКОЛИ ЗА АЛКИТЕ КОИ НЕДОСТАСУВААТ ВО СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

//

„ За да поподробно се разбере грандиозноста на таквиот безмалку донкихотовски обид, треба да започнеме со осврнување кон еден мал, но многу индикативен и превиден аспект на аферата „Рекет“. Имено, од она што досега може да се заклучи е дека во листингот на кикирикибокифрикишеки ликови, нема да најдете ниту еден прекар на Албанец. Не дека во опкружувањето Боки 13 немало Албанци и Албанки, како на пример Енвер Малиќи. Истото важи и за околишот околу Катица Јанева, како Фата Фетаи. А сепак, во отсуство на нови сведоштва, заклучокот досега е дека албанската импликација во „Рекет“ била сведена на „ај да туриме и еден Албанец за Рамковен” и една Албанка за забава на народ и пензионирани пубертетлии. Но воедно да се обезбеди да ниту еден од нив биде во радиус од барем еден километар додека се склучуваат договорите“ – пишува аналитичарот Арсим Зеколи, за македонската редакција на Дојче веле.Претходна статија

РЕМЕНСКИ ДО ВМРО-ДПМНЕ: ДОБРА СУМ, ИЧ ДА НЕ СЕ СЕКИРАТЕ, НЕМАМ НИШТО ПРОТИВ ОЈО ДА ИСПИТА ЗА МОЈАТА ПОВРЗАНОСТ СО БОКИ 13

Следна статија

28 ГОДИШЕН КУМАНОВЕЦ СО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ШИРЕЊЕ ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА

Најново од Вести