АРТАН ГРУБИ: СРАМНО Е ДА СЕ ПРОТЕСТИРА ВО ОДБРАНА НА УСТАВНОТО ИМЕ СО МАСКА НА ГЛАВА

//

Срамно е да протестираш во одбрана на уставното име на државата, а да си со маска на главата, тоа значи дека си дојден да правиш провокација- изјави Артан Груби за тв 24 и додаде дека Јанко Бачев е лидер на маргинална партија,коментирајќи го неговиот потег од синоќешните протести кога истиот се качи со руско знаме на еден од полициските хермелини.

Претходна статија

ВИДЕО: ПРОТЕСТ ПРЕД СОБРАНИЕТО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

Следна статија

СИНОЌА БАЧЕВ А ВЕЧЕРВА СОЛЗА СИ „ПУКА“ ПОЕНИ НА ПРОТЕСТОТ

Најново од Вести