СИНОЌА БАЧЕВ А ВЕЧЕРВА СОЛЗА СИ „ПУКА“ ПОЕНИ НА ПРОТЕСТОТ

//

Претседателката на Глас за Македонија Солза Грчева не губи време. Таа од импровизирана говорница во редовите на протестот се закани дека нема да оди ни лево ни десно туку право во Собрание. Таа ги смири демонстрантите дека цела дијаспора е со нив. Таа исто така им вети на присутните дека Македонија веќе нема да доживее таков срам како оној со потпишувањето на договорот со Грција.

Претходна статија

АРТАН ГРУБИ: СРАМНО Е ДА СЕ ПРОТЕСТИРА ВО ОДБРАНА НА УСТАВНОТО ИМЕ СО МАСКА НА ГЛАВА

Следна статија

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ ПОБАРА ОД ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ДА ГО НАПУШТАТ СОБРАНИЕТО

Најново од Вести