ФИЛИП ПЕТРОВСКИ ПОБАРА ОД ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ДА ГО НАПУШТАТ СОБРАНИЕТО

//

Членот на Демократската фракција на ВМРО-ДПМНЕ и несуден кандидат за претседател на истата партија Филип Петровски од протестот пред Собранието ги повика пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да ја напуштат работата на Собранието и да си поднесат неотповикливи оставки. Само така според Петровски, пратениците немало да ја легитимираат работата на Собранието и работењето на Владата на Заев.Претходна статија

СИНОЌА БАЧЕВ А ВЕЧЕРВА СОЛЗА СИ „ПУКА“ ПОЕНИ НА ПРОТЕСТОТ

Следна статија

НЕ СЕКОЈ МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИН ЗАСЛУЖУВА БУГАРСКИ ПАСОШ

Најново од Вести

Историскиот музеј во Благоевград ќе претстави две монографии, за ВМРО и за улогата на активните жени во бугарските заедници во Македонија и Одринска Тракија

Во Регионалниот историски музеј – Благоевград денеска ќе бидат претставени две монографии на д-р Елена Александрова,