БЕНЗИНИТЕ ПОЕВТИНИ ЗА 1, ДИЗЕЛОТ ЗА 1,5 ДЕНАРИ

//

Малопродажните цени на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 се намалуваат за 1,00 ден/лит и со тоа малопродажната цена на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 58,50 ден/лит, додека малопродажната цена на Еуросупер БС-98 ќе изнесува 60,50 ден/лит.

Малопродажните цени на Еуродизел (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалуваат за 1,50 ден/лит, па Еуродизел (Д-Е V) и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе се продаваат по 49,00 ден/лит.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 1,407 ден/кг и ќе изнесува 24,549 ден/кг.

Претходна статија

(ВИДЕО) БЕЛОРУСКИ ДЕМОНСТРАНТКИ ИМ ГИ СИМНУВАА МАСКИТЕ НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ

Следна статија

ИТАЛИЈА ГИ ОТВОРИ УЧИЛИШТАТА – ПРЕМИЕРОТ ПРИЗНА ДЕКА ЌЕ ИМА ПРОБЛЕМИ

Најново од Вести