ЖИВОТОВ НИ ДОНЕСЕ ТОЧАЦИ-НОВО ПОКАЧУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ НА ГОРИВАТА

//

Малопродажните цени на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ се зголемуваат за два денара, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Според Одлуката новата цена на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 73,50 денари за литар, Еуросупер БС-98 ќе се продава по 75,50 денари, Дизелот ќе се продава по 65 денари, додека Екстра лесното масло за домаќинство 54 денари за литар. Се зголемува и цената на мазутот и ќе изнесува 34,53 денари за килограм.

Погледнете ја целосната одлука на Регулаторната комисија за енергетика на Р. Македонија овде 

Претходна статија

СУГАРЕСКИ: ПРУГАТА БИТОЛА -КРЕМЕНИЦА ЌЕ СЕ ИЗГРАДИ ОВАА ГОДИНА

Следна статија

ПОВЕЌЕ ДИПЛОМИРАНИ ВО 2017 ВО СПОРЕДБА СО 2016- ПОВЕЌЕ СТРУЧЕН КАДАР ЗА БЕЛИОТ СВЕТ

Најново од Вести