БМВ ИЗЛЕТА ОД АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ТЕТОВО, ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВОЗАЧ

Возач е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 19:40 часот.

Од МВР информираат дека во 19.40 часот на автопатот Скопје-Тетово, кај с.Добарце, патничко возило „БМВ“, управувано од А.М.(42) од Скопје, излетало од патот.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот и бил пренесен во Клиничкиот центар Тетово, велат од полицијата.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.