ВО ВОЗИЛО КАЈ ШТИП ПРОНАЈДЕНИ 63 МИГРАНТИ

//

При преглед на возило кое се движело од Штип кон селото Кадрифаково биле пронајдени 63 мигранти.

Од МВР велат дека полициски службеници забележале товарно возило „ивеко“ со скопски регистарски ознаки. Во еден момент возачот го запрел возилото и го напуштил местото.

Полициските службеници извршиле преглед на возилото, при што во просторот определен за товар биле затекнати 63 мигранти од кои 18 малолетни лица (62 лица биле од Авганистан и едно од Сомалија).Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна статија

ПОЕТСКАТА МАНИФЕСТАЦИЈА „ПРАЗНИК НА ЛИПИТЕ“ УТРЕ ВО МКЦ

Следна статија

ПРОМОЦИЈА НА КНИГАТА „ТЕЛОТО ВО КОЕ ТРЕБА ДА СЕ ЖИВЕЕ“ ОД ПЕТАР АНДОНОВСКИ ВО СОФИЈА

Најново од Вести