СУДЕЊЕТО ЗА „ТНТ” ПРОДОЛЖУВА НА 30 АВГУСТ

//

Во Основниот кривичен суд во Скопје, денешното рочиште за случајот „ТНТ” на Специјалното јавно обвинителство се одложи за 30 август, заради отсуство на судијата Огнен Ставрев, кој го води предметот, а во моментов е на боледување.

Случајот „ТНТ”, кој се однесува на уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос” на бизнисменот Фијат Цаноски, се наоѓа во доказна постапка, а на последното рочиште беа сослушани сведоци предложени од одбраната.Меѓу обвинетите во случајот се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, како и поранешниот градоначалник на Општина Гази Баба, Тони Трајковски, кои, според обвинението на СЈО, во 2011 година сториле кривично дело од политичка омраза со уривање на комплексот „Космос” на Фијат Цаноски.Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: ЗАЕВ СЕ НАОЃА НА ВРВОТ ОД ОКТОПОДОТ

Следна статија

ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА ВО ЈУНИ 25.205 ДЕНАРИ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да