| |

БОКИ 13: КАДЕ ДА ЈА ПРИЈАВАМ ВИЛМА РУСКОВСКА ЗА КОРУПЦИЈА ОД 4 МИЛИОНИ ЕВРА?

Обвинетиот во „Рекет“, Бојан Јовановски-Боки 13, денеска повторно бараше збор во судница и зборуваше за тоа дека е дискриминиран и најавуваше кривични пријави, јавува 360 степени.

„Дали лицето Вилма Русковска да го пријавам кај обвинителката Вилма Русковска? Каде да го пријавам лицето Вилма Русковска за корупција од 4 милиони евра за кои имам несоборливи докази?“, праша Јовановски.

Целиот напис прочитајте го овде.

Слични Објави