БОРИСОВ ЈА ОТКАЖА СРЕДБАТА СО ЃОРЃЕ ИВАНОВ

//

Од извори блиски до Министерството за надворешни работи на Бугарија, „Трибуна“ дознава дека премиерот на Бугарија, Бојко Борисов ја откажал средбата со претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов. Средбата планирана за утре нема да стане факт бидејќи Борисов изјавил дека ќе биде надвор од државата. Како што дознавме од нашите извори Борисов и забранил и на министерката за надворешни работи Екатерина Захариева да се сретне со претседателот Иванов.

Претходна статија

(ВИДЕО) ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ ПРИСТИГНА ВО СОФИЈА

Следна статија

БУГАРСКОТО МНР ПОТВРДИ: НЕМА ДА ИМА СРЕДБИ НА БОРИСОВ И ЗАХАРИЕВА СО ИВАНОВ

Најново од Вести