БОРИСОВ ЈА ПОБЕДИ КОРОНАТА И ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ СРЕТНЕ СО ЗАЕВ

//

Бугарскиот премиер Борисов е негативен на коронавирус и ќе може заедно со нашиот премиер Зоран Заев да го одржи состанокот за Берлинскиот процес.

„Негативен сум на Ковид-19. Тоа го покажа и вториот тест. Според распоредбите на здравствените власти ќе можам да го пречекам премиерот на Република Северна Македонија Зоран Заев и да го одржиме состанокот за Берлинскиот процес“, стои во објавата на официјалната страна на бугарскиот премиер Бојко Борисов на социјалната мрежа facebook.Отрицателен съм за COVID-19. Това показа втори пореден тест. В съответствие със заповедите на здравните власти мога да…

Posted by Boyko Borissov on Вторник, 10 ноември 2020

Претходна статија

УШТЕ 20 ЛИЦА ГО ЗАГУБИЈА ЖИВОТОТ ОД КОРОНАВИРУСОТ

Следна статија

(ВИДЕО) ЕРМЕНЦИТЕ ЗБЕСНАА ЗАРАДИ ДОГОВОРОТ СО АЗЕРБАЈЏАН

Најново од Вести