БРАТУЧЕДОТ НА ЗОРАН ЗАЕВ-ТРАЈЧЕ ЗАЕВ ОТФРЛИ СЕКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ЗАПЛЕНЕТАТА ОД МВР МАРИХУАНА

//

Трајче Заев, братучед на премиерот, Зоран Заев, ги отфрла обвинувањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, за негова поврзаност со акцијата на МВР во која беше запленета голема количина на марихуана, јавува Скопско ехо.

-Споменатото комбе од акцијата на МВР не е сопственост на фирма на Заеви. Ниту еден од уапсените не е вработен во ниту една фирма на Заеви. Јас сум на службено патување од 23. март во Обединетите Арапски Емирати, напиша тој на својот фејсбук-профил, откако ВМРО-ДПМНЕ јавно ги прозва Заеви да кажат дали се вмешани во аферата.Токму Трајче Заев беше посочен како член на фамилијата Заеви, чиј возач наводно е уапсен во акцијата.

Претходна статија

МАКЕДОНСКО-БУГАРСКИТЕ ИЗБОРНИ БЕЗУМИЦИ

Следна статија

(ВИДЕО) ДАЛИ КОРОНАВИРУСОТ ЌЕ ГИ ОБЕДИНИ СИТЕ ПАРТИИ ВО БУГАРИЈА?

Најново од Вести

Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој

Голем број инфраструктурни проекти се изведуваат со засилено темпо и да ги испочитуваат роковите за исполнување