БРЕГАЛНИЦА ПРИЈАТЕЛСКИ ГО ПОРАЗИ СИЛЕКС

/

Во подготвителна средба  екипата на Брегалница вчера во Кратово беше подобра од  Силекс со 3-2.

Натперварот  стручниот штаб на Брегалница  го оцени како  квалитетен во кој Брегалница доминирала и заслужено победила со    головите на   Велинов, Мисковски и Наумов.   За Силекс добро стрелале  Коцев и Благојевик.

 Средбата ја одбележаа и дури три пенали од кои два за Брегалница и еден за Силекс.Извор: ТВ Стар

Претходна статија

Ѓ. СПАСОВ: РЕЖИМОТ НА ГРУЕВСКИ ГИ ИЗДИГНА КРИМИНАЛОТ КОРУПЦИЈАТА, A ГОВОРОТ НА ОМРАЗА ГО НАПРАВИ УМЕТНОСТ

Следна статија

РИКЕР ГИ ПОФАЛИЛ КАНЧЕСКА МИЛЕВСКА, МУКОСКИ И ДРУГИТЕ ШТО ГЛАСАА ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

Најново од Вести