БРОДОЛОМ ВО БЛИЗИНА НА ЛИБИЈА- СЕ СТРАВУВА ДЕКА ЗАГИНАЛЕ 15О ЛУЃЕ

//

Се стравува дека 150 лица загинале во бродолом кај брегот на Либија, а уште 145 се спасени, рече портпаролот на агенцијата за бегалци УНХЦР Чарли Јаксли. Бродот ја напуштил Либија од Хомс, град оддалечен 120 километри источно од Триполи. Околу 300 луѓе патувале, според првите достапни извештаи за преживеаните, но не е јасно дали имало едно или две пловила, пренесе Ројтерс.Претходна статија

ФОТО: ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ТАГАТА…

Следна статија

ПОМИНАА 56 ГОДИНИ ОД ОНИЕ ПЕКОЛНИ 20 СЕКУНДИ, КОИ МУ ДАДОА ШАНСА НА СКОПЈЕ ПОВТОРНО ДА СЕ РОДИ

Најново од Вести