БУЧКОВСКИ ВО НАРЕДНИОТ ПЕРИОД ЌЕ БИДЕ ЧЕСТ ГОСТИН ВО СОФИЈА

Од МНР информираат дека министерот Бујар Османи со неговата колешка, Екатерина Захариева неделава договорилe во текот на претстојните денови двете страни да разменат предлози во однос на Акцискиот план.

loading...

Од ресорното министерство нагласуваат дека во оваа насока очекувано е специјалниот претставник Владо Бучковски во наредниот период да патувa честп на релација Скопје – Софија.

„Улогата на Бучковски е редовно да патува за Бугарија со цел следење на Акциониот план и поттикнување на соработката на линиските министерства“, се наведува во соопштението.loading...