БУГАРСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА КРАСИМИР КАРАКАЧАНОВ УТРЕ ВО БИТОЛА ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВИ СВОЈАТА КНИГА „ТОДОР АЛЕКСАНДРОВ“

//

Министерот за одбрана и потпретседател на бугарската Влада, Красимир Каракачанов, утре (01.02.2020 г.) во Битола ќе ја промовира својата книга „Тодор Александров“. Промоцијата ќе се одржи во малата сала на Центарот за култура во Битола со почеток од 12 часот.

Организатор на настанот е Културен центар „Иван Михайлов“ Битола.

Книгата „Тодор Александров“ е дел од едицијата „Долг и чест“ на издавачката куќа „Захари Стојанов“ од Бугарија.

Претходна статија

МИНИСТЕРОТ ИСМАИЛИ НА СОСТАНОК НА СОВЕТОТ НА МИНИСТРИ ЗА КУЛТУРА ОД ЈИЕ

Следна статија

ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ СЕ СРЕТНА СО КАНДИДАТОТ ЗА АМБАСАДОР ВО РЕПУБЛИКА АЛБАНИЈА, ДАНЧО МАРКОВСКИ

Најново од Вести