Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на Тронови“, иако нема змејови

//

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната телевизиска серија „Игра

Повеќе

РФМ најави премии: Ракометарите ќе добијат 100.000 евра ако дојдат до полуфиналето на ЕП

//

Во пресрет на големите возбудувања и нашиот настап на Европското првенство во Хрватска, Ракометната федерација на Македонија (РФМ) најави парични премии за

Повеќе