|

CNN: БАЈДЕН Е НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

После објавување на резултатите од Пенсилванија, Си-Ен-Ен и други американски медиуми го прогласија Џо Бајден за победник на претседателските избори во САД, пренесува Либертас.

Веста доаѓа по 4-дневно броење на гласовите.

Актуелниот претседател Трамп обвинува за изборна измама и најавува правна битка.

Слични Објави