Д-Р ЧЕПРЕГАНОВ СО ЦРНА ПРОГНОЗА: БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ЌЕ РАСТЕ

/

„Дваесет проценти од граѓаните воопшто е почитуваат мерки, а ние останатите сме заложници на таа ситуација. Значи откога почнале дружењата, непочитување на мерките отприлика сега завршува инкубација, а тоа значи само едно бројката на новозаболени дополнително ќе расте“, рече доктор Методи Чепрeганов на гостувањето на телевизија 24.

Според него други земји се откажале од многу настани, но не и ние.„Кога можеше Ердоган да ја затвори Турција, кога во Русија не се славеше 9-ти Мај, Денот на победа над фашизмот, овде се работи за една објективна животозагрозувачка состојба и затоа мора да се постапува онака како што треба“, посочи Чепрeганов.Претходна статија

(ВИДЕО) КОЛЕВ: ПОВИКУВАМ НА ЛИДЕРСКА СРЕДБА ВО ШТИП-ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ Е НАЈВАЖНО

Следна статија

„ВИЗ ЕР“: НЕМА ДА ИМА ЛЕТОВИ ОД И ЗА МАКЕДОНИЈА ДО 14 ЈУНИ

Најново од Вести